Towarzystwo Rozwoju Obszarów Wiejskich  »  Strona główna

Ruszają modelowe urządzenia rolne w Małopolsce

Nieciecza to wieś, w której działa klub piłkarski Termalica Bruk-Bet Nieciecza KS, który od sezonu 2010/2011 występuje w I lidze polskiej piłki nożnej. Ta podtarnowska wieś położona w gminie Żabno, już wkrótce ma szansę wspólnie z sąsiednią Niecieczą zostać liderem urządzeń rolnych w Polsce. Wszystko za sprawą realizowanego tam modelowego postępowania urządzeniowo-rolnego opracowanego przez specjalistów z Turyngii a wdrażanego przez Samorząd Województwa Małopolskiego. Projekt polega na próbie przeprowadzenia postępowania urządzeniowo-rolnego wg standardów obowiązujących w Republice Federalnej Niemiec na konkretnym obiekcie w Małopolsce.

W dniu 18 stycznia 2012 r. o projekcie poinformowali w ramach konferencji prasowej: dr Stanisław Sorys — Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Gustaw Korta — Geodeta Województwa Małopolskiego oraz Mieczysław Kras — Starosta Tarnowski.

Natomiast 19 stycznia 2012 r. odbyło się pierwsze zebranie wiejskie dotyczące zgody mieszkańców na przystąpienie do postępowania scaleniowego. Na zebraniu wiejskim podjęto uchwałę mieszkańców o przystąpieniu do postępowania.